KONST / Litografier / Färglitografi 7437025
*
nr 743 7025
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Färglitografi , Torsten Renqvist (1924-2007), 12/62, 1964, motivets mått: 71 x 54
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:31:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 16:21:12
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 743 7025
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Färglitografi , Torsten Renqvist (1924-2007), 12/62, 1964, motivets mått: 71 x 54
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 16:21:12 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15